back to gallery index
Badas - tai mano slapyvardis. Neverta spėlioti, ką jis reiškia, tai tarsi antras vardas. Bendravardžių daug, o štai slapyvardis - vienas.
Fotografija - tai mano hobis. Save vadinu mėgėju, man nerūpi diplomai, titulai ar narystė fotografų sąjungose bei asociacijose. Fotografija - tai malonus laisvalaikis, be pažadų, be įtampos. Tol, kol norisi. Kartais prašo fotografuoti už pinigus, bet aš neieškau antro darbo. Jeigu pasiūlymas įdomus - gal būt fotografuosiu dykai: išbandysiu kažką naujo, smagiai praleisiu laiką ir padarysiu fotografijų, kurios džiugins širdį ir akis. O neįdomiems darbams nesinori pardavinėti laisvalaikio, kurio ir taip trūksta. Laisvalaikio valandos kainuoja daug brangiau, nei darbo valandos...
Fotografuoju pačius įvairiausius dalykus, dažnai net neplanuotus. Negali iš anksto žinoti, kur užklups įdomus reginys ar siužetas, ir tai puikus atradimų skonis. Ne mažiau atradimų laukia... kompiuteryje, ruošiant ir apdorojant fotografijas. Kai nėra kur skubėti, kai gražus vaizdelis jau nepabėgs, įdomu ieškoti geriausio meninio sprendimo. Nesu užkietėjęs natūralistas, vertinantis tik nepagražintą vaizdą, ir jeigu fotografijai kažko trūksta - apdoroju ją kompiuteriu pagal savo viziją. Gal būt kai kas pasakys, jog toks kūrinys nebėra fotografija, bet kūryba ir neprivalo būti vien fotografija. Svarbiausia, kad patinka procesas, kad patinka rezultatas. Šaunu, jeigu jis patinka ir kitiems.
Merginų aktai - vienas iš mano mėgstamiausių fotografijos žanrų. Tai jau dviejų žmonių bendra kūryba, o geroj kompanijoj kurti dar smagiau. Fotografijai nereikia tobulos išvaizdos, svarbiausia - nebijoti fotoaparato, atsipalaiduoti, būti natūraliai. Normalu, jei pirmą kartą fotografuojantis iš pradžių sunkoka, bet pabandžius ir pripratus pasidaro lengviau.
Fotografuojant svarbu, ką mergina galvoja apie save. Jeigu myli save, savo išvaizdą, savo kūną su visais jo trūkumais, tuomet ir fotografijos bus gražesnės. Iš viso, nereikia net galvoti apie trūkumus: po fotosesijos išrenkami tik patys geriausi darbai, o smulkūs defektai kažkur dingsta...
Jeigu kuri nors drąsi mergina ar porelė norėtų prisijungti prie kūrybos, eksperimentuoti, išbandyti save ar atrasti kažką naujo ir sutiktų fotografuotis apsinuoginus - parašius man laišką į info@badas.lt galima aptarti visus rūpimus klausimus. Jeigu iš Kauno, tai gerokai supaprastintų organizavimą. Prieš fotografuojantis vertėtų apsvarstyti visus „už“ ir „prieš“, nes atrinkti geriausi darbai (suderinti iš anksto) bus publikuojami viešai, tame tarpe ir internetinėse galerijose. Kaip dailininkas, nutapęs šedevrą, nori parodyt jį pasauliui užuot slėpęs kokiam rūsy, taip ir aš, sukūręs kažką gražaus, noriu pasidžiaugti kartu su visais. Puikiai suprantu, tai priimtina ne visiems žmonėms, kartais norisi privatumo. Kiekvienas nusprendžia pagal save. O man norisi savo pasiekimais džiaugtis garsiai, viešai ir atvirai. Ir kviečiu prisijungti tuos žmones, kurie galvoja, jog mums pakeliui.